Veľkonočný zajačik

Dobrý deň :) Jar sa nám blíži a tak si ukážeme, ako jednoducho si vytvoriť veľkonočného zajačika z polystyrénu a stužiek.

Budeme potrebovať: špendlíky, stuhy šírky 25mm, polystyrénové vajíčko, a na dozdobenie očká, čiernu polperličku, nylonové lanko a pomôcky na tvorbu (tavnú pištoľ, nožnice, orezavač).

1

Pripravíme si trojuholníčky zo stuhy: stuha je široká 2,5cm a nastriháme si ju na dĺžku 5cm. Takto ju zložíme a zlepíme aby trojuholník držal, keď ho budeme špendliť.

2334

Teraz si pripravíme vajíčko. Spodok zrežeme, aby zajačik mohol pekne stáť. Na zrezanú časť prilepíme širší kus stuhy, nezabudnite vajíčko priložiť na stôl, aby sa lepidlo pekne rozlialo a vytvorilo tak pevný spodok. Potom prilepíme aj boky aby nám neodstávali. 

5678

A začneme špendliť stuhu. Špic spravíme pomocou klasického patchworku. Ďalšie vrstvy už potom tvoríme z pripravených stuhových trojuholníkov. Priložíme a zašpendlíme kraje, aby nám špic pekne odstával.

9101112

Postupne pridávame vrstvy. Ja rada kombinujem spolu s bodkovanými stuhami, hlavne okolo tváričky zajačika, ktorú vytvoríme z bielej stuhy.

131415

Trojuholníčky špendlím cca 8 vrstiev a posledné 2 vrstvy už prichytávam tavnou pištoľou, nech špendlíky nie je vidno.

1617

Teraz si pripravíme ušká, taktiež zo stuhy 25mm, cca 50cm dlhej.

1819202122

A ďalej dozdobujeme tváričku. Očká a noštek spolu s fúzikmi. Tie robím z nylonového lanka, ale použiť sa dá aj nastrihaný filc alebo drôtik, poprípade chlpatý drôtik.

232526

A je hotovo :)

27

Dajte nám vedieť, ako to šlo Vám a my radi uverejníme Vaše výtvory :)

Prajeme šikovné ručičky!