Zásady používania súborov cookies

Čo sú súbory cookies:

Za účelom zlepšenia Vám poskytovaných služieb využívaj naše stránky súbory cookies. Súbory cookies sú malé súbory, ktoré ukladajú informácie vo Vašom prehliadači a bežne súžia k rozlišvaniu jednotlivých užívateľov. Osoba užívateľa však nie je na základe týchto informácií identifikovateľná.

Súbory cookies ta pomáhajú napr.:

  • k správnej funkčnosti našich stránok, aby bolo možné dokončiť proces nákupu s čo najmenšími nedorozumeniami;
  • pri zapamätaní prihlasovacích údajov našich zákazníkov, takže ich nemusí zakaždým zadávať;
  • pri zisťovaní, ktoré stránky a funkcie používajú návštevníci najčastejšie; na základe toho môžeme čo najlepšie prispôsobiť našu ponuku Vašim požiadavkám;

 

Ďalšie všeobecné informácie k súborom cookies nájdete napr. tu.

 

Aké súbory cookies používame:

Súbory cookies používané na našich stránkach možno z hľadiska ich trvanlivosti rozdeliť na dva základné typy. Krátkodobé tzv. "session cookie", ktoré sú iba dočasné a zostávajú uložené vo Vašom prehliadači iba do tej doby, kým prehliadač zavriete; a dlhodobé tzv. "persistent cookie", ktoré zostávaj uložené vo Vašom zariadení omnoho dlhšie alebo pokým ich ručne neodstránite (doba uchovania súborov cookies vo Vašom zariadení závisí na nastavení samotných cookies a nastavení Vášho prehliadača.)

Z hľadiska funkcie, ktorú jednotlivé cookie plní, možno cookie rozdeliť na:

 

  • konverzné, ktoré nám umožňuj analyzovať výkon rôznych predajných kanálov;
  • trackingové (sledovacie), ktoré v kombinácií s konverznými pomáhajú analyzovať výkon rôznych predajných kanálov;
  • remarketingové, ktoré používame pre personalizáciu obsahu reklám a ich správnemu zacieleniu;
  • analytické, ktoré nám pomáhajú zvýšiť uživateľské pohodlie nášho webu tým, že pochopíme, ako ich užívatelia používajú;
  • esenciálne, ktoré sú dôležité pre základnú funkčnosť webu.

 

Niektoré súbory cookie môžu zhromažďovať informácie, ktoré sú následne využívané tretími stranami aktoré napr. priamo podporuj naše reklamné aktivity (tzv. "cookie tretích strán". Napríklad informácie o produktoch kupovaných návštevníkmi na našich stránkach môžu byť zobrazené reklamnou agentúrou, aby sme mohli lepšie prispôsobiť zobrazenie internetových reklamných bannerov na Vami zobrazovaných webových stránkach. Podľa týchto údajov však nie je možné Vás identifikovať,

Na našich stránkách využíváme následující soubory cookie:

Vydavateľ / Názov cookie Typ
AdWords Trackingové, Remarketingové
Facebook Trackingové, Remarketingové
Google Analytics Analytické, Trackingové
CookiesOK Esenciálne
externalFontsLoaded Esenciálne
informationBanner Esenciálne
pcart Esenciálne
PHPSESSID Esenciálne
affiliateUniqueAccessId Esenciálne
SRV_ID Esenciálne

Ako odmietnúť používanie súborov cookie

Používanie súborov cookie možno nastaviť pomocou Vášho internetového prehliadača. Väčšina prehliadačov súbory cookie automaticky prijíma už v počiatočnom nastavení. Súbory cookie možno pomocou Vášho webového prehliadača odmietnúť alebo nastaviť používanie len niektorých súborov cookie.

Informácie o prehliadačoch a o spôsobe nastavenia predvolieb pre súbory cookie môžete nájsť na následujúcich webových stránkach:

Chrome
Firefox 
Internet Explorer

Účinný nástroj pre správu súborov cookie je tiež k dispozíci na stránkach http://www.youronlinechoices.com/sk/

Používaním tohoto webu s týmto spracovaním cookies súhlasíte.