Väčšie zlomky minerálov na silóne 90cm (ONYX)

Kód: 215
2,20 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Zlomky prírodných minerálov - to sú jedny z najvariabilnejších bižutérnych prvkov. Sú zaujímavé kresbou kameňa (prehliadnite si napríklad magnezit alebo jaspis) a pôvabné svojim priesvitom (ruženín či ametyst). Tieto korálky sú jedným z našich hitov, čo je dané ich kvalitou, šírkou ponuky a veľmi priaznivou cenou. Na jednej šnúre je približne 175 ks zlomkov.
Zlomky z prírodného kameňa sú v rôznych veľkostiach. Niektoré minerály sú farbené a môžu pri styku s pokožkou farbiť.

  • Návlek: 90 cm
  • Šírka: 5 - 10 mm
  • Prievlak: 1 mm

Vhodné pre znamenie: Kozorožec

Využitie: Legenda hovorí, že onyx vznikol z Venušinho nechta, ktorý odstrelil boh lásky, Amor. Podľa tejto legendy dostal aj pomenovanie, teda zo slova „onux“, ktoré v preklade znamená necht. Onyx býva označovaný ako nositeľ šťastia v láske a liečiteľom zlomeného srdca. Už v stredoveku ľudia vedeli, že kameň onyx má magické schopnosti a verili, že je účinným afrodiziakom. Môže sa vyskytovať v rôznych farebných tónoch, no najčastejšie je čierny a lesklý. Má príjemný vzhľad, ktorý niekedy pripomína pruhovaný mramor. 

Nosenie náramku z onyxu dodáva silu v ťažkých situáciách a pomáha vyrovnať sa so stresom, ktorý je všade okolo nás. Funguje na báze nasávania a absorbovania negatívnej energie, jej spracovania a naopak, následného vysielania pozitívnej.

Zvyšuje sebadôveru, sebavedomie a posilňuje ego. Ak má nositeľ náramku problémy so sebakontrolou a výbušným správaním, tak práve onyx je pre neho najlepším riešením, pretože ho upokojuje a kontroluje.

Posilňuje intuíciu a majiteľovi pomáha lepšie vnímať svoje podvedomie, a tak lepšie pochopiť podstatu vecí a rozvíjať nové myšlienky. Stimuluje logické a analytické myslenie, vďaka ktorým jedinec dokáže robiť ľahšie a lepšie rozhodnutia.

Onyx je silným ochranným kameňom, ktorý chráni pred nešťastím, čiernou mágiou, urieknutím a zakliatím.

Posilňuje imunitný systém, preto sa odporúča nosiť onyxový náramok preventívne. Ocenia ho jedinci, ktorí trpia akýmikoľvek poruchami zraku a sluchu, pomáha pri odstraňovaní nepríjemných šumov. Blahodárne pôsobí na kosti, kostnú dreň aj na zuby.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: